مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 22. مرداد 1398 - 13:10   |   کد مطلب: 23954
زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: رژیم سعودی همانند استکبار جهانی در منطقه به بن بست رسیده است و چنانچه رویکرد رژیم آل سعود تغییر کند و به سمت جامعه اسلامی بیاید و در جهت منافع جامعه اسلامی و نه استکبار و صهیونیسم گام بردارند، در آن زمان این رژیم بقا و دوام خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص اقدامات رژیم آل سعود علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط ما با این رژیم به دلیل موضع‌گیری‌های خصمانه و حمایت از داعش قطع شده است؛ فلذا با فضای سرد ایجاد شده رابطه خاص دیپلماتیک بین ایران و آل سعود ایجاد نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم آل سعود سر عقل آمده و به قدرت و صلابت جمهوری اسلامی ایران پی ببرد، ابراز کرد: براساس رصدهای فضای دیپلماتیک احساس می‌شود این رژیم تصمیم بر تجدید نظر در نگاه خصمانه و افراطی خود دارد؛ همانگونه که در این راستا شاهد سخنان سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل در خصوص مذاکره و ایجاد ارتباط مستقیم با جمهوری اسلامی ایران بوده ایم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران کشوری مقتدر است؛ در حالی که آل سعود رژیمی وابسته به آمریکا است و ما این رژیم را پوشالی می‌دانیم و چنانچه حمایت آمریکا از این دولت برداشته شود، عربستان سعودی سقوط خواهد کرد.

زاهدی عنوان کرد: چنانچه رویکرد رژیم آل سعود تغییر کند و به سمت جامعه اسلامی بیاید و در جهت منافع جامعه اسلامی و نه استکبار و صهیونیسم گام بردارد؛ در آن زمان این رژیم بقا و دوام خواهد داشت و در این شرایط ما می‌توانیم در خصوص مسئله فاجعه و شهدای منا پیگیری کاملا قانونی، بین المللی و اسلامی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه رژیم سعودی همانند استکبار جهانی در منطقه به بن بست رسیده است، تصریح کرد: این دولت بیش از چهار سال است که جنگ علیه مردم یمن را آغاز کرده و در شرایطی که اعلام کرده بود ظرف مدت یک ماه قرار است این منطقه را اشغال کند، اما شاهدیم بعد از این مدت، عربستان سعودی هیچ دستاورد نظامی و سرزمینی به دست نیاورده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از منظر بین‌المللی رژیم آل سعود افول کرده است و همه، این دولت را به عنوان رژیمی کودک کش می‌شناسند که البته این مسائل به ضرر این کشور تمام خواهد شد.

وی با بیان اینکه آل سعود تلاش کرد تا جمهوری اسلامی ایران در منطقه اقتدارش کمتر شود در حالی که اقدامات این دولت نتجه عکس داد، اذعان کرد: عربستان سعودی شکست های بسیاری را همانند اربابش آمریکا متحمل شده است و اگر بر سر عقل آید به این جمع بندی خواهد رسید که راهی جز آمدن سمت جمهوری اسلامی ایران ندارد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

عناوین پربازدید

آخرین اخبار