مطبوعات همدان
به کانا ل ارتباطی ما بپیوندید
تاریخ : 27. خرداد 1403 - 12:44   |   کد مطلب: 25164
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره انتظارات از رییس جهور آینده، گفت: یکی از برنامه‌ها و مسائل مهمی که رئیس جمهور آینده باید به توجه داشته باشد استفاده از توانمندی همه‌ مردم است. رییس جمهور آینده باید از هر کسی که می‌تواند به کشور در جهت رفع مشکلات کمک کند، کمک بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دانشجو،حسن مسلمی نائینی رئیس جهاددانشگاهی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره انتظارات از رییس جهور آینده، گفت: یکی از برنامه‌ها و مسائل مهمی که رئیس جمهور آینده باید به توجه داشته باشد استفاده از توانمندی همه‌ مردم است. رییس جمهور آینده باید از هر کسی که می‌تواند به کشور در جهت رفع مشکلات کمک کند، کمک بگیرد.

وی با اشاره به شعار سال گفت: امسال به عنوان جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده که یکی از شعارهای خوب که از سوی مقام معظم رهبری انتخاب شده است. هر دولتی که می‌آید  باید در حوزه‌های مختلف از مردم کمک بگیرد.

رئیس جهاددانشگاهی با ذکر انواع کمک‌های مردم به دولت افزود: مراکز تحقیقاتی و دانشگاها می‌توانند کمک فکری به دولت بدهند، عده‌ای می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند و عده‌ای دیگر در قانونگذاری کمک کنند و لازم است که همه مسایل را به صورت واضح و شفاف به مردم گفته شود.

وی با اشاره به ارتباط بی واسطه رئیس جمهور با مردم گفت: اگر مشکلی هست مردم باید در جریان قرار بگیرند و رئیس جمهور نیز ارتباط نزدیکی با مردم داشته باشد همان‌گونه که شهید رئیسی رفتار می‌کردند و مردم نیز با حضور در مراسم تشییع پرشکوه از ایشان قدردانی کردند.

مسلمی رعایت اخلاق را به عنوان یکی دیگر از انتظارات ریاست جمهوری نام برد و افزود: مسئله دیگری که باید در جامعه رعایت شود اخلاق و خودسازی است. در مسائل اجرایی ممکن است اعتراضاتی از سوی مردم باشد و رییس جمهور آینده باید با خویشتن‌داری و صبر با مردم برخورد کند و بین مسئولین و مردم پرده‌ای نباشد.

وی با اشاره به دوران مدیریت خود در جهاددانشگاهی افزود: در این مدت یکسال و نیم بسیاری از کارهایی که در جهاددانشگاهی انجام شده با استفاده از پیشنهادات مردمی بوده است و موفقیتی که در جهاددانشگاهی رخ داده به برکت همین تماس و ارتباط با مردم بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی  با اشاره به حضور آیت الله رئیسی در مراسم سالگرد جهاددانشگاهی تصریح کرد: شهید رئیسی در سالگرد جهاددانشگاهی توصیه‌هایی را به جهاددانشگاهی کردند که یکی از آنها انتقال فناوری به کشور بود همچنین حمایت جهاددانشگاهی از نخبگان یکی دیگر توصیه‌های ایشان بود جهاددانشگاهی با داشتن بیش از ۲۰۰۰  شرکت دانش بنیان در زمینه اقداماتی را انجام داده است.

وی اظهار کرد: همچنین مهاجرت معکوس نخبگان یکی دیگر از توصیه‌های شهید رئیسی بود که ما در تلاشیم با ایجاد مراکز تحقیقاتی بزرگ به این توصیه جامه عمل بپوشانیم یکی از اقدامات در این زمینه راه اندازی مرکز ملی نخستیان است که در حوزه هوش طبیعی، هوش مصنوعی و رباتیک فعالیت خواهد داشت. تعدادی از دانشمندان ایرانی که در آمریکا هستند اعلام کردند که آمادگی همکاری با این مرکز را دارند که امیدواریم تا پایان سال بخشی از آن افتتاح شود و بستری برای جذب نخبگان داخل و خارج از کشور باشد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار